logo
2020 08 07
English Lietuvikai
  
  

Nariams
Lankytojai
Turinio peržiūrėjimai : 393074

Įvykių kalendorius
Rugpjūtis 2020
P A T K P Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Reklama
Reklaminis skydelis
Hostingas
PENKTOJI RESPUBLIKINĖ MOKSLINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA „STUDIJOS KINTANČIOJE VERSLO APLINKOJE“ ALYTAUS KOLEGIJOJE PDF  Array Spausdinti Array  El. paštas
2015-04-26

2015 m. balandžio 24 d. Lietuvos ekonomikos dėstytojų asociacijos nariai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Utenos ir Alytaus dalyvavo respublikinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „STUDIJOS KINTANČIOJE VERSLO APLINKOJE“, kurią organizavo Alytaus kolegija kartu su Lietuvos ekonomikos dėstytojų asociacija ir Lietuvos verslo darbdavių konfederacija. Konferencijos dalyvius ir svečius organizatorių vardu pasveikino Alytaus kolegijos direktoriaus pavaduotoja Jurgita Merkevičienė. Konferencijoje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Alytaus rajono vicemeras Arvydas Balčiūnas, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Alytaus filialo direktorius Rimantas Ambroževičius, Alytaus teritorinės darbo biržos Alytaus skyriaus vedėja Rima Kiselienė, Lietuvos ekonomikos dėstytojų asociacijos prezidentė Romantė Bučienė. Lietuvos regioninių tyrimų instituto prezidentas, konferencijos mokslinio-ekspertinio komiteto narys doc. dr. Rimantas Dapkus apžvelgė Lietuvos aukštojo mokslo kaitą pasaulio ekonomikos kontekste. Konferencijoje pranešimus skaitė asociacijos nariai: Vilniaus Gedimino technikos universiteto doc. dr. Kristina Čižiūnienė, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos lektorė Eugenija Štaraitė, Alytaus kolegijos doc. dr. Rūta Petrauskienė, Alytaus kolegijos lektorius Kęstutis Tamulevičius (kartu su Minsko privataus vadybos ir verslo instituto direktoriumi Valerijumi Golikovu), Utenos kolegijos lektorė Nijolė Pakalnienė ir Panevėžio kolegijos lektorius Česlovas Bartkus. Lietuvos ekonomikos dėstytojų asociacijos prezidentė Romantė Bučienė apibendrino konferencijos pranešėjų išsakytas mintis, pateikė išvadas bei siūlymus, pristatė konferencijos pranešimų medžiagą, kuri yra išspausdinta penktajame, jau tęstiniu tapusiame leidinyje. Dvidešimt du įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų dėstytojų straipsniai (du iš jų yra parengti kartu su Baltarusijos tyrėjais), kuriuose keliami kintančioje verslo aplinkoje vykstančių ekonominių procesų teoriniai klausimai bei pristatomi Lietuvos aukštosiose mokyklose atliekamų tyrimų rezultatai, dalinamasi patirtimi ir aptariami ateities planai, skelbiami Lietuvos ekonomikos dėstytojų asociacijos interneto svetainėje www.leda.lt. Tikimės, kad leidinyje „Studijos kintančioje verslo aplinkoje“, įtrauktame į tarptautinę IndexCopernicus duomenų bazę, publikuoti autorių darbai prisidės prie socialinių mokslų tyrimų gausinimo, paskatins diskusijas apie mokslo taikomosios veiklos svarbą, dėstytojų kvalifikacijos tobulinimo galimybes bei mokslo ir verslo bendradarbiavimo perspektyvas.

Visuotiniame asociacijos narių susirinkime vyko asociacijos prezidento, vyr. buhalterio ir revizoriaus rinkimai. Lietuvos ekonomikos dėstytojų asociacijos prezidente išrinkta Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto lektorė Romantė Bučienė, vyr. buhaltere – Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto lektorė Laima Šapalienė, revizore – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos lektorė Eugenija Štaraitė.

Nuoširdžiai dėkojame Alytaus kolegijos bendruomenei už puikų priėmimą ir linkime kūrybinės sėkmės.

Pasibaigus konferencijai Lietuvos ekonomikos dėstytojų asociacijos nariai lankėsi Alytaus kraštotyros muziejuje ir dalyvavo dviejose – vytinių juostų vijimo ir šarvų gamybos – edukacinėse programose.

Nuo senų senovės žmonės naudojo juostas drabužiams susiausti, papuošti, daiktams surišti, parišti. Juosta buvo naudojama įvairiose apeigose, dovanojama vestuvių ar krikštynų proga. Vienas seniausių audimo būdų – vytinių juostų vijimas. Šio edukacinio užsiėmimo metu asociacijos narės mokėsi vytinių juostų vijimo meno, spalvų derinimo, pačios nusivijo juostelę. Senovės baltų karyba – tai mūsų krašto istorijos puslapis, apipintas legendomis. Ilgą laiką pažintis su žiediniais šarvais buvo tik teorinė – nebuvo galima jų paliesti, apsirengti, o tuo labiau pačiam pasigaminti. Šarvų rekonstrukcija – tai ne tik paties daikto, bet ir amato subtilybių atkūrimas. Tai padaryti nėra lengva, bet įmanoma, apsiginklavus kantrybe ir pažinus amato paslaptis. Edukacinio užsiėmimo tikslas – pažinti to laikmečio kario ginkluotę, atskiras aprangos bei buities detales. Užsiėmimo metu dalyvės pačios pabandė pasigaminti žiedinius šarvus.